SEznam všech fóbií

17. listopadu 2008 v 11:26 | TerMi_PájjinkA |  Doporučuji
Ablutophobia- Strach z mytí a koupání.
Acarophobia- Strach ze svědění nebo z hmyzu, který způsobuje svědění.
Acerophobia- Strach z kyselosti (z kyselých věcí).
Achluophobia- Strach ze tmy.
Acousticophobia- Strach z hluku.
Acrophobia- Strach z výšek.

Aeroacrophobia- Strach z otevřených vysoce položených míst.Aeronausiphobia- Strach ze zvracení při letu letadlem.Agateophobia- Strach z nepříčetnosti (šílenství).Agliophobia- Strach z bolesti.Agoraphobia-Strach z otevřených prostorů, strach z davů a tlačenic, z veřejných míst jako nákupní střediska. Strach z opuštění bezpečného místa.Agraphobia- Strach ze sexuálního zneužití.Agrizoophobia- Strach z divokých zvířat.Agyrophobia- Strach z ulic nebo z přecházení ulice.Aichmophobia- Strach z jehel nebo špičatých objektů.Ailurophobia- Strach z koček.Albuminurophobia- Strach z onemocnění ledvin.Alektorophobia- Strach ze slepic.
Algophobia- Strach z bolesti. Alliumphobia- Strach z česneku.Allodoxaphobia- Strach z názorů. (??)Altophobia- Strach z výšek.Amathophobia- Strach z prachu.Amaxophobia- Strach z řízení auta.Ambulophobia- Strach z chození.Amnesiphobia- Strach z amnézie.Amychophobia- Strach ze škrábanců a z toho být poškrábán.Anablephobia- Strach z hledání.Ancraophobia- Strach z větru. (Anemophobia)Androphobia- Strach z mužů.Anginophobia- Strach z angíny, dušení (škrcení) a zužování (úzkosti).Anglophobia- Strach z Anglie, z anglické historie atd.Angrophobia - Strach z rozzuřenosti.Ankylophobia- Strach z nehybnosti kloubů.Anthrophobia or Anthophobia- Strach z květin.Anthropophobia- Strach z lidí a společnosti.Antlophobia- Strach ze záplav.Anuptaphobia- Strach z opuštěnosti, z toho, že zůstanete sami.Apeirophobia- Strach z nekonečnosti.Aphenphosmphobia- Strach z toho, že na vás někdo sáhne. (Haphephobia)Apiphobia- Strach ze včel.Apotemnophobia- Strach z lidí, kteří mají něco amputováno.Arachibutyrophobia- Strach z burákového másla, které se nalepí na patro v puse. Arachnephobia or Arachnophobia- Strach z pavouků.Arithmophobia- Strach z čísel.Arrhenphobia- Strach z mužů.Arsonphobia- Strach z ohně. Asthenophobia- Strach z omdlení nebo slabosti.Astraphobia or Astrapophobia- Strach z hromů, bouřek a blesků.(Ceraunophobia, Keraunophobia)Astrophobia- Strach z hvězd a nebeského prostoru (možná jde zkrátit jen jako nebe, oblohy)Asymmetriphobia- Strach z asymetrických věcí.Ataxiophobia- Strach z ataxie. (svalová nekoordinace)Ataxophobia- Strach z nepořádku a špíny.Atelophobia- Strach z nedokonalosti.Atephobia- Strach z krachu, zruinování nebo také z ruin.Athazagoraphobia- Strach z toho, že budete zapomenuti, strach z ignorování nebo zapomínání.Atomosophobia- Strach z atomových výbuchů.Atychiphobia- Strach ze selhání, nezdaru.Aulophobia- Strach z fléten.Aurophobia- Strach ze zlata.Auroraphobia- Strach z Polární záře! =DAutodysomophobia- Strach z někoho, kdo ohavně páchne.Automatonophobia- Strach z břichomluveckých panenek, animatronických příšer, voskových figurín z čehokoli, co má představovat něco skutečného / živého.Automysophobia- Strach z toho být špinavý.Autophobia- Strach z toho být sám nebo strach sám ze sebe. Aviophobia or Aviatophobia- Strach z létání.
Bacillophobia- Strach z mikrobů.Bacteriophobia- Strach z bakterií.Ballistophobia- Strach ze střel a nábojů.Bolshephobia- Strach z Bolševiků.Barophobia- Strach z gravitace, tíhy, váhy.Basophobia or Basiphobia- Neschopnost stát. Strach z chůze a pádů.Bathmophobia- Strach ze schodů nebo příkrých svahů.
Bathophobia- Strach z hloubek.
Batophobia- Strach z výšek nebo z toho být poblíž vysokým budovám.
Batrachophobia- Strach z obojživelníků, jako například z žab, mloků, čolků, atc.
Belonephobia- Strach ze špendlíků a jehel. (Aichmophobia)
Bibliophobia- Strach z knih.
Blennophobia- Strach ze slizu / bahna.
Bogyphobia- Strach ze strašáků a strašidel.
Botanophobia- Strach z květin.
Bromidrosiphobia or Bromidrophobia- Strach z lidských pachů.
Brontophobia- Strach z bouřek, hromů a blesků.
Bufonophobia- Strach z žab.
Cacophobia- Strach z ošklivosti (šerednosti..).Cainophobia or Cainotophobia- Strach z novosti, z novot.Caligynephobia- Strach z krásných žen.Cancerophobia or Carcinophobia- Strach z raků / možná rakoviny/ .Cardiophobia- Strach ze srdce.Carnophobia- Strach z masa.Catagelophobia- Strach z toho být zesměšňován.Catapedaphobia- Strach ze skákání z vysokých nebo hlubokých (??) míst.Cathisophobia- Strach ze sezení.Catoptrophobia- Strach ze zrcadel.Cenophobia or Centophobia- Strach z nových věcí nebo ideí.Ceraunophobia or Keraunophobia- Strach z hromů a blesků. (Astraphobia, Astrapophobia)Chaetophobia- Strach z vlasů / chlupů.
Cheimaphobia or Cheimatophobia- Strach ze zimy. (Frigophobia, Psychophobia)Chemophobia- Strach z chemikálií nebo z práce s chemikáliemi.
Cherophobia- Strach z veselosti (barevnosti, pestrosti..).
Chionophobia- Strach ze sněhu.
Chiraptophobia- Strach z toho, že se vás někdo dotkne.
Chirophobia- Strach z rukou.
Cholerophobia- Strach z hněvu nebo strach z cholery.
Chorophobia- Strach z tancování.
Chrometophobia or Chrematophobia- Strach z peněz.
Chromophobia or Chromatophobia- Strach z barev.
Chronophobia- Strach z času.
Chronomentrophobia- Strach z hodin, hodinek..
Cibophobia- Strach z jídla. (Sitophobia, Sitiophobia)
Claustrophobia- Strach ze stísněných prostor.
Cleithrophobia or Cleisiophobia- Strach z toho být zamčen v nějakém uzavřeném místě.
Cleptophobia- Strach z krádeží.
Climacophobia- Strach ze schodů, ze šplhání a strach z pádu dolů ze schodů.
Clinophobia- Strach z toho jít do postele... (?!?)
Clithrophobia or Cleithrophobia- Strach z toho být obklíčený (uzavřený, zakrytý...).
Cnidophobia- Strach z žihadel, píchnutí, uštknutí, bodnutí.
Cometophobia- Strach z komet.
Coimetrophobia- Strach z hřbitovů.
Coitophobia- Strach z pohlavního styku.
Contreltophobia- Strach ze sexuálního zneužívání.
Coprastasophobia- Strach ze zácpy, ucpání.
Coprophobia- Strach ze stolice. výkalů.
Coulrophobia- Strach z klaunů, šašků a kašpárků.
Cremnophobia- Strach ze svahů, strmých míst.
Cryophobia- Strach z extrémní zimy, ledu, sněhu nebo mrazu.
Crystallophobia- Strach ze skleněných krystal.
Cyberphobia- Strach z počítačů nebo z práce na počítači.
Cyclophobia- Strach z kol.Cymophobia or Kymophobia- Strach z vln nebo vlnivých pohybů.Cynophobia- Strach ze psů nebo vztekliny.Cypridophobia or Cypriphobia or Cyprianophobia or Cyprinophobia - Strach z prostituce nebo z pohlavních chorob.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama